👈 فروشگاه فایل 👉

مشکلات رفتاری دانش آموزان

ارتباط با ما

... دانلود ...

مشکلات رفتاری دانش آموزان

تحقيق مشکلات رفتاری دانش آموزان

 متشکل از 41 صفحه ، در قالب word  قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::

فهرست :

مقدمه :

 فصل اول هنجارهاي اجتماعي و انواع آن

فصل دوم  ارزش هاي اجتماعي و نقش نهادهاي مختلف پرورش ارزش ها

فصل سوم كنترل اجتماعي

فصل چهارم كجروي

فصل پنجم بزهكاري جوانان و نوجوانان

-    تعريف بزه و بزهكاري

-    علل و عوامل بزهكاري

-    زمينه ها و علل پيدايش بزه و بزهكاري

-    چگونگي پيشگيري از بزهكاري نوجوانان ( پيشنهادات عملي )

فصل ششم فرار از مدرسه و ترك تحصيل

 فصل هفتم فرار از خانه  

 فصل هشتم اعتياد

 فصل نهم تهاجم فرهنگي  علل و عوامل .

-    الف ) بررسي يك موضوع

-    ب ) تهاجم فرهنگي جديد

 1 – عناصر اساسي

2 – ويژگي ها

فصل دهم نياز به شادي در جامعه ها

فصل يازدهم موسيقي و گرايش جوانان امروز به موسيقي هاي پاپ كلاسيك غربي .

فصل دوازدهم حجاب دختران ( مصاحبه )

پيشگفتار  :

نوجوانان دلي پاك و روحي پرشور دارند . آنان در حساسترين و بحراني ترين دوران زندگي خود به سر مي‌برند  و نيازمند هدايت حكايت و همدلي اند نوجوانان نهال نو رسيده اي هستند كه براي رشد و بالندگي به باغباني دلسوز روشن بين نياز دارند تا آنها را از آفتها و حادثه در امان دارد .

بها دادن به نوجوانان در تربيت و ارشاد آنان كوشيدن بي گمان يكي از نشانه هاي آشكار رشد فرهنگي يك جامعه است بر خلاف گمان برخي مردم تربيت و هدايت نوجوانان داراي پيچيدگيها و نكته هاي ظريف بسياري است شايد گفته‌ي   حكيمانه‌ي  كانت ، متفكر و فيلسوف نامي آلماني حق مططلب را در اين زمينه ادا كرده باشد آنجا كه مي گويند : دو كار هست كه در دشواري هيچ كار ديگري به پاي آن نمي رسد : مملكت داري و تربيت .

برتراند راسل ، فيلسوف انگليسي ، كه خود در باره‌ي  ( تربيت )

كتابهاي نگاشته است اعتراف مي كند كه گفتار من در اين زمينه بهتر از كردارم بود .

هيچ يك از نهادهاي اجتماعي نقشي را كه خانواده در ساختار فكري ، روحي و اخلاقي انسان دارد ، نمي توانند ايفا كننده نابسماني هاي اجتماعي در  بسياري موارد ناشي از نابساماني در خانواده هاست و سعادت يك اجتماعي بستگي كامل به وجود خانو اده هاي سالم و سعادتمند دارد.

 اگر  خانواده ها نقش خود را به درستي ايفا نكنند نهادهاي اجتماعي ديگر ( از قبيل مدرسه ، رسانه هاي گروهي و غيره ) اين خلاء را نمي توانند پر كنند .

بسياري از مشكلات اخلاقي و رفتاري نوجوانان ريشه در بر خوردهاي نامناسب پدران و ماردان مربيان دارد تجربه نشان مي دهد در بيشتر موارد كه نوجوانان به خانواده اي آگاه و مربي شايسته در دسترسي دارنده از زندگي سالم و موفقي بر خور دارند ، اين نشان مي دهد كه نوجوانان به  خوبي تربيت پذير هستند و اگر نابساماني هايي در اخلاق و رفتار برخي از آنان مشاهده مي شود ،

ناشي از نبود تربيت صحيح است . پيامبر اسلام (ص )  مي فرمايد : در به شما در باره ي نوجوانان و جوانان سفارش مي كنم زيرا آنها داراي قلبي رقيقتر و فضيلت پذيرتر مي باشند .

👇محصولات تصادفی👇

بررسی قطعه ی ترانزیستور و تاریخچه ی ان بررسی راهنمایی جهت شروع پرورش شتر مرغ کامل تاريخچه و بررسي عملكرد سوبسيد در ايران انسان و سرنوشت ناسیونالیزم‌ رمانتیك در افكار و آثار صادق‌ هدایت