👈 فروشگاه فایل 👉

بررسی تحقیق تعیین رابطه بین سرمایه اجتماعی خانواده و سازگاری اجتماعی دانشجویان پیام نور زنوز

ارتباط با ما

... دانلود ...

بررسی تحقیق تعیین رابطه بین سرمایه اجتماعی خانواده و سازگاری اجتماعی دانشجویان پیام نور زنوز

بررسی کامل تحقیق تعیین رابطه بین سرمایه اجتماعی خانواده و سازگاری اجتماعی دانشجویان پیام نور زنوز

دارای 45 صفحه و با فرمت word و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ و کنفرانس می باشد.

فرمت فایل:  word

تعداد صفحات:  45 صفحه

آماده: برای ارائه ، چاپ و کنفرانس میباشد

قسمتی از متن تحقیق::

1-1- مقدمه

مطالعات و بررسي ها در مورد نقش خانواده در شكل گيري رفتار و شخصيت كودكان نشان مي دهد كه خانواده، يكي از مهمترين عوامل موثر در رشد كودك است. كودكي كه سالم به دنيا مي آيد عالي ترين امكانات رشد را دارد. او در بهترين حالت خود آفريده مي شود و ظرفيت آن را دارد كه به بهترين وجهي تربيت شود و به عالي ترين كمالات دست يابد؛ به شرط آنكه خانواده و محيط مناسب، در اختيارش قرار گيرد تا در آن رشد كند. زماني كه كودك پا به عرصه وجود مي گذارد، والدين بيشترين سعي و تلاش خود را به كار ميگيرند تا بهترين و عاليترين امكانات را براي رشد همه جانبه كودك فراهم كنند. بيشترين والدين مايلند فرزندان سالم، شاداب و نيرومند داشته باشند با اين وجود، بسياري از كودكان در طول فرايند رشد خود خصوصيات نامطلوب تربيتي را به تدريج كسب مي كنند و از داشتن اعتماد به نفس و احساس امنيت دور مي مانند و دچار مشكلات رفتاري مي شود (نلسون وانيررائيل، ترجمه فشي طوسي، 1381)

از زمان هاي دور روان شناسان و روان پزشكان، اشخاصي را كه اختلال هاي سازگاري دارند مطالعه مي كنند. امروزه برخي آنها عكس اين پديده را مطالعه مي نمايند. كودكاني كه به رغم دشواري هاي عظيم، پيشرفت مي كنند. برخي از روان شناسان آنها را كودكان آسيب پذير مي نامند. اين كودكان والدين سايكوتيكف يا در فقر بسيار شديد زندگي مي كردند يا در شرايط خطرناك ديگر به سر مي برند؛ جيمزآنتومي، روانپزشكي كه درباره والدين چنين كودكاني مطالعه مي كند مشاهدات خود را چنين مي نويسد: آنها ظرفيت سازگاري بالايي را نشان مي دهند، ظرفيتي كه به نظر مي رسد از هيچ منبعي دريافت نمي كنند. مثل اينكه خودشان آنها را پرورش مي دهند (وندرزندن، ترجمه گنجي، 1382).

مفهوم سرمايه‌ اجتماعي در سال‌هاي اخير در حوزه‌هاي گوناگون علوم اجتماعي،‌ اقتصاد و اخيرا در علوم سياسي مطرح شده است. سرمايه‌اجتماعي عبارت است از ارتباطات و شبكه‌هاي اجتماعي‌اي كه مي‌توانند حس همكاري و اطمينان را در ميان افراد يك جامعه پديد آورند. در اين ميان نبايد از نقش نهادهاي مدني و دمكراتيك و نيز نقش دولت در گشودن چنين فضاهايي غافل شد. به هر روي، امروز بر جامعه‌شناسان ثابت شده كه يكي از ابعاد مهم هر توسعه‌اي توجه به سرمايه‌هاي اجتماعي است. از اين‌رو سرمايه‌اجتماعي، يكي از مهمترين شاخصه‌هاي رشد و توسعه هر جامعه‌اي به شمار مي‌آيد (عبدالهی، 1385).

1-2- بیان مسأله

خانواده مهمترين نقش را در تربيت فرزندان به عهده دارد در واقع باورها و اعتقادات ديني و جامعه پذيري ابتدا در خانواده ها شكل مي گيرد. زندگي خانواده نقش اساسي در حفظ سلامت رواني، اجتماعي و جسماني كودكان و والدين دارد، خانواده اولين و مهمترين بافت اجتماعي را براي رشد انسان فراهم مي سازد. در جريان رشد طبيعي هر كودك يك رشته تغييرات شناختي، عاطفي و اجتماعي را شاهد هستيم. تقريبا همه كودكان در طول رشد و در جريان سازگاري با اين تغييرات دچار مشكلاتي مي شوند و استرس و تعارضي را كه به دنبال مي آيد، مي تواند به مشكلات رفتاري ـ عاطفي و يادگيري در آنها بينجامد. اكثر مشكلات رفتاري كودكان منعكس كننده شرايط پيچيده بين فردي اعضاي خانواده بويژه والدين مي باشد. به عبارت ديگر مشكلات رفتاري كودكان به منزله روابط معيوب اعضاي خانواده با يكديگر است و با روشهاي تربيتي نادرست والدين و تعاملات معيوب آنها با فرزندان ارتباط دارد. سازگاري اجتماعي  به عنوان مهمترين نشانه سلامت رواني از مباحثي است كه توجه بسياري از جامعه شناسان، روان شناسان و بخصوص مربيان را به خود جلب كرده است. رشد اجتماعي مهمترين جنبه رشد وجود هر شخص محسوب مي شود و معيار اندازه گيري رشد اجتماعي هر فردي، سازگاري او با ديگران است. رشد اجتماعي نه تنها در سازگاري با اطرافياني كه فرد با آنها در ارتباط است موثر است،‌بلكه بعدها در ميزان موفقيت تحصيلي و شغلي او نيز تاثير دارد بنابراين سبك و شيوه تربيت فرزندان بر سلامت روحي ورواني آنها تاثير دارد و چه بهتر كه به نحو احسن انجام گيرد گوداشتاين و لانيون  سازگاري را فرايند پيوسته اي تعريف كرده اند كه در آن، تجارب يادگيري اجتماعي شخص، باعث ايجاد نيازهاي رواني او مي گردد و نيز امكان سبك توانايي و مهارتهايي را فراهم مي سازد كه از آن طريق مي توان به ارضاي نيازها پرداخت. ابعاد سازگاري، شامل سازگاري جسماني، سازگاري رواني، سازگاري اجتماعي ما و سازگاري اخلاقي است كه در راس همه، سازگاري اجتماعي قرارداد پيش درآمد رسيدن به سازگاريهاي رواني، اخلاقي و جسماني، سازگار شدن از لحاظ اجتماعي است.

سازگاري از مسائل مهمي است كه از همان ابتداي خلقت بشر مورد توجه بوده، اما از نظر علمي سابقه چنداني ندارد. شروع كار علمي در مورد سازگاري از سال (1948) آغاز شده كه (راتوس و نويد مدلي) براي سازگاري ارائه كردند. در سال (1992) لازاروس و فولك من  ‌كار آنها را ادامه دادند و مدل جديدي براي سازگاري ارائه دادند.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوينت الكتريسيته و مغناطيس پاورپوينت تحولات جهانی اخلاق سازماني کتاب جامع داروها بسته کامل جزوه + فیلم آموزشی انبساط گرمایی (فصل 4 فیزیک 10 - فصل 6 فیزیک 2 نظام قدیم)