👈 فروشگاه فایل 👉

مقیاس درجه بندی اضطراب هامیلتون (HRSA)

ارتباط با ما

... دانلود ...

مقیاس درجه بندی اضطراب هامیلتون (HRSA)

دانلود فایل کامل پرسشنامه قیاس  درجه بندی اضطراب هامیلتون (HRSA)

در5 صفحه وبا فرمت word وقابل ویرایش می باشد.

توضیحاتی از پرسشنامه:

اضطراب به عنوان حالت هیجانی ناخوشایند و شدیدی در نظر گرفته می‌شود که دارای دو نشانه اصلی است که عبارتند از نشانه‌های فیزیکی و روان‌شناختی. ابزارهای بسیاری برای سنجش اضطراب وجود دارد که بسیاری از آن‌ها خود اجرا هستند، به این معنی که خود بیمار باید آن‌را اجرا نماید. اما مقیاس درجه بندی اضطراب همیلتون (HRSA) برای این منظور ساخته شده است که درمانگر یا مصاحبه‌گر به ارزیابی شدت علایم اضطرابی بیمار پرداخته و آن را در پرسشنامه وارد نماید.

معرفی مقیاس درجه بندی اضطراب همیلتون (HRSA)

مقیاس درجه بندی اضطراب همیلتون (HRSA) که معادل انگلیسی آن Hamilton Anxiety Rating Scale است در سال ۱۹۵۹ توسط ماکس همیلتون ساخته شده و برای ارزیابی شدت اضطراب جزو مقیاس‌های بالینی قرار گرفت. این مقیاس نیمه‌ساختار یافته است و بر اساس مصاحبه همزمان با مراجع و والدین و توسط درمانگر یا مصاحبه‌گر نمره گذاری می‌شود. این مقیاس شامل ۱۴ ماده بوده و هر مورد در رابطه با علائم خاص اضطراب در طیف لیکرت ۵ درجه‌ای پاسخ‌ داده می‌شود. حداقل و حداکثر نمره کلی ۰ و ۵۶ است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت علایم سرطان های دستگاه کلیه ومجاری ادرار مبانی نظری کاربری زمین و پوشش زمین و اهداف ICZM ارزش گذشت ادبیات ایران پیش از اسلام دژى در دامنه البرز (مرورى بر جنبش حسن صباح)