👈 فروشگاه فایل 👉

پروپوزال بررسی و تحلیل تاثیر سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات بر بهره‌وری سازمانی

ارتباط با ما

... دانلود ...

پروپوزال بررسی و تحلیل تاثیر سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات بر بهره‌وری سازمانی

پروپوزال بررسی و تحلیل تاثیر سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات بر بهره‌وری سازمانی

دارای 36 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

عنوان پروپوزال: بررسی و تحلیل تاثیر سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات بر بهره‌وری سازمانی

تعداد صفحه: 36صفحه

فونت: B ZAR

فاصله سطرها: 1.15

منابع فارسی و لاتین: دارد

پرسشنامه و ضمائم: دارد

بندهای پروپوزال: عنوان، مقدمه، بیان مسئله، اهمیت و ضرورت تحقیق، اهداف پژوهش (هدف اصلی، اهداف جزئی)، فرضیه های پژوهش، تعریف مفاهیم پژوهش (تعریف مفهومی، تعریف عملیاتی)، روش تحقیق، طرح پژوهش، ابزار اندازه گیری، روش تجزيه و تحليل داده ها و...

پروپوزال مدیریت رشتهMBA

بررسی و تحلیل تاثیر سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات بر بهره‌وری سازمانی

مقدمه

با نگاهی به موقعیت فعلی کشورهاي پیشرفته مشخص می‌شود که فناوري اطلاعات و تکنولوژي ارتباطات در پیشرفت وتوسعه همه جانبه آنان دخالت داشته است. بهبود بهره وری یکی از اهدافی است که سازمان ها همزمان با توسعه سرمایه گذاری در فناروی دنبال می کنند. اما رشد کند آمارهای بهره وری باعث بروز برخی نگرانی ها و مطرح شدن پارادوکس بهره وری فناوری اطلاعات شده است به طوریکه برخی صاحب نظران بهره ور بودن فناوری اطلاعات را مورد تردید قرار داده اند. لذا این پژوهش به بررسی تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم فناوری اطلاعات بر بهره وری سازمان ها و ادارات می پردازد.

این پژوهش به بررسی و تاثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات(IT) با بهره وری سازمانی می‌پردازد. در این فصل ابتدا موضوع پژوهش به طور مختصر تشریح و سپس اهداف، ضرورت پژوهش و کاربرد نتایج پژوهش توضیح داده می‌شود. در ادامه فرضیه‌ها و متغیرهای پژوهش در رابطه با اهداف پژوهش بیان و سپس جامعه آماری، روش انجام پژوهش و نحوه گردآوری داده‌ها تشریح می‌گردد. در پایان فصل نیز تعاریف عملیاتی مورد استفاده در پژوهش ارائه خواهد شد.

شرح و بيان مسأله پژوهش

در دنیای امروز، افراد به دنبال انجام کار بیشتر با استفاده از کمترین امکانات موجود هستند. سازمان ها نیز در تلاشند تا بالاترین کیفیت را با حداقل قیمت ارائه دهند. این باعث ارزش آفرینی برای مشتری و ایجاد حس رقابت بین شرکت¬ها می گردد. سازمان ها برای رقابت باید کارایی و بهره وری خود را افزایش دهند و این موضوع باید در زمان برررسی بودجه فناوری اطلاعات مد نظر قرار گیرد (اسمیت ، 2008).

بسیاری از سازمان ها برای رقابت به فناوری اطلاعات روی آورده اند تا از این طریق محصولات و خدمات با ارزش تری را با قیمت کمتر ارائه دهند. این امر در نهایت سودآوری بیشتر شرکت را در پی دارد. برین جولسن و برون  (2005) دریافتند که فناوری اطلاعات ظرفیتی را برای رشد بهره وری فراهم می نماید اما این خود متلزم ایجاد تغییراتی در فرایندهای کاری ایجاد است. همچنین تغییرات و انقلاب در فرایندهای کاری برای بهره گیری از مزایای فناوری ضرورت دارد.

فناوری اطلاعات، بسیاری از سازمان ها را قادر ساخته است تا ساختار سازمانیشان را متحول سازند. تیم های از افراد با مهارت های کاری و فناوری های اطلاعاتی مختلف با یکدیگر کار می کنند تا سازمان به اهدافش نائل شود. این سازمان ها، فناوری اطلاعات را به منظور تفویض اختیار به سطوح پایین تر و تصمیم گیری غیر متمرکز به کار می گیرند. مطالعات نشان می دهد که تغییر قابل توجه در فناوری اطلاعات به سازمان اجازه می دهد تا علی رغم در دست داشتن قدرت یک مجموعه بزرگ، استقلال بین بخش ها را نیز حفظ نماید (اسمیت، 2008). با این وجود انتظارات مربوط به سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات همیشه محقق نشده است. این موضوع پژوهشگران بسیاری را بر آن داشته است تا تاثیرات فناوری اطلاعات بر بهره وری را مورد مطالعه قرار دهند (کودیبا ، 2004؛ برین جولسن و برون، 2005؛ اسمیت، 2008؛ کامرانی و فیضی، 1387؛ فاریابی و تجویدی، 1390). مطالعات اخیر نشان می دهد که سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات، تاثیرات اندکی بر بهره وری داشته و در برخی موارد حتی هیچ تاثیری نداشته است. علاوه بر این محققان یافته اند که بروز تاثیرات فناوری اطلاعات مستلزم صرف زمان است و در کوتاه مدت مشخص نمی شود (ددریک و همکاران، 2003).

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مديريت نسبتها پاورپوینت پياده سازي مدارهاي منطق فازي پاورپوینت جعل اسناد و راههاي مقابله با آن پاورپوینت نظام تولید بهنگام Just in time پرسشنامه استاندارد ارزیابی چابکی سازمانی بر اساس کارت امتیازی متوازن