👈 فروشگاه فایل 👉

پاورپوینت حسابداری تعهدی و دارایی های ثابت

ارتباط با ما

... دانلود ...

پاورپوینت حسابداری تعهدی و دارایی های ثابت

دانلود پاورپوینت با موضوع پاورپوینت حسابداری تعهدی و دارایی های ثابت دارای 26 اسلاید و با فرمت .ppt و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

 

تعداد اسلاید : 26 اسلاید

فرمت فایل: پاورپوینت .ppt و قابل ویرایش

آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی از متن نمونه:

— پاورپوینت شامل تصاویر میباشد —-

اسلاید ۱ :

دارایی های ثابت:

دارایی های ثابت مشهود:

اجزای بهای تمام شده داریی ثابت مشهود:

خرید مدت دار دارایی های ثابت:

مخارج بعدی دارایی های ثابت:

تفکیک زمین و ساختمان:

    – زمین:

    – ساختمان:

احداث ساختمان توسط واحد:

احداث ساختمان از طریق انعقاد پیمان:

ماشین آلات:

دارایی های نامشهود:

نمونه ای از دارایی های نامشهود:

اجزای بهای تمام شده:

سرقفلی ایجاد شده در واحد:

اسلاید ۲ :

دارایی های ثابت مشهود

دارایی های ثابت مشهود به دارایی مشهودی اطلاق می شود که:

الف. به منظور استفاده در تولید یا عرضه کالا یا خدمات، اجاره به دیگران یا برای مقاصد اداری توسط واحد تجاری نگهدای می شود ، و

ب. انتظار رود بیش از یک دوره مالی مورد استفاده قرار گیرد.

اسلاید ۳ :

بهای تمام شده یک قلم دارایی ثابت مشهود متشکل از قیمت خرید شامل عوارض گمرکی مالیاتهای غیرقابل استرداد خرید و هر گونه مخارج مرتبط مستقیمی است که برای رساندن دارایی به وضعیت قابل بهره برداری تحمل می شود. برای محاسبه قیمت خرید، تخفیفات تجاری کسر می گردد. نمونه هایی از مخرج مرتبط مستقیم عبارتست از:

اسلاید ۵ :

خرید مدت دار دارایی های ثابت

چنانچه ما به ازای یک قلم دارایی ثابت مشهود در مدتی بیش از شرایط معمول خرید اعتباری پرداخت شود، بهای تمام شده آن معادل قیمت نقدی دارایی است. تفاوت بین قیمت نقدی و کل مبالغ پرداختی طی دوره اعتبار به عنوان هزینه تأمین مالی شناسایی می شود.

اسلاید ۶ :

مخارج بعدی مرتبط با دارایی ثابت مشهود تنها زمانی به عنوان دارایی شناسایی می شود که مخارج انجام شده موجب بهبود وضعیت دارایی در مقایسه با استاندارد عملکرد ارزیابی شده اولیه آن گردد.

اسلاید ۷ :

نمونه هایی از بهبود وضعیت که منجر به افزایش منافع اقتصادی آتی می شود  به شرح زیر است:

اصلاح فنی ماشین آلات به منظور افزایش عمر مفید و افزایش در ظرفیت تولید آن.

بهسازی قطعات ماشین آلات به منظور دستیابی به بهبودی قابل ملاحظه در کیفیت محصول

بکارگیری فرایندهای تولیدی جدید که موجب کاهش قابل ملاحظه در براورد قبلی مخارج عملیاتی گردد

اسلاید ۸ :

زمین و ساختمان، دارایی های مجزا هستند و نحوه حسابداری آن ها نیز حتی اگر با هم تحصیل شوند، جداگانه صورت می گیرد. زمین معمولاً عمر نامحدود دارد و لذا مستهلک نمی شود. ساختمان عمر محدود دارد و بنابراین دارایی استهلاک پذیر است.

اسلاید ۹ :

تمام مخارجی که زمین تحصیل شده را برای استفاده مورد نظر آماده می سازد، باید جزء بهای تمام شده زمین منظور گردد. برخی از اجزای مشخص بهای تمام شده زمین عبارتست از:

۱- قیمت خرید ۲- مخارج مربوط به معامله و انتقال سند مالکیت نظیر: کارمزد دلالی، مالیات مستغلات و حق الثبت، ۳- مخارجی که برای استفاده مورد نظر از زمین باید انجام گیرد مانند: مخارج تسطیح، خاکریزی و مخارج تخریب ساختمان فرسوده مستقر در زمین خریداری شده و ۴- مخارج آماده سازی زمین

اسلاید ۱۰ :

تمام مخارجی که انجام می شود تا مالکیت ساختمان به خریدار انتقال یابد و برای استفاده مورد نظر آماده شود عموماً قابل انتقال به بهای تمام شده ساختمان است.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت خلاصه ای از پروژه پیاده سازی مدولاسیون FM پروپوزال بررسی عوامل موثر بر پذیرش بانکداری همراه از دیدگاه مشتریان پاورپوینت سدهاي زيرزميني پاورپوینت چارچوب استراتژيك در مديريت كلان اقتصاد كشور پاورپوینت شهرها و شهرک هاي جديد (جغرافيا ، گرايش شهري)