👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق بيماري ايدز و بررسي جنبه‌هاي مختلف آن در جهان و ايران و بررسي نگرش دانشجويان ايراني نسبت به آن

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق بيماري ايدز و بررسي جنبه‌هاي مختلف آن در جهان و ايران و بررسي نگرش دانشجويان ايراني نسبت به آن

دانلود ورد با موضوع تحقیق بيماري ايدز و بررسي جنبه‌هاي مختلف آن در جهان و ايران و بررسي نگرش دانشجويان ايراني نسبت به آن دارای 60 صفحه و با فرمت .doc و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

 

تعداد صفحه : 60 صفحه

فرمت فایل: ورد .doc و قابل ویرایش

آماده برای : ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

 

قسمتی از متن نمونه:

چکیده:

و ما اصابكم من مصيبه فبما كسب ايديكم و بعفو عن كثير (1)

«هر بلايي كه به شما مي رسد به سبب آنچه است كه به دست خود كرده ايد و حال آنكه خدا از بسياري از كرده هاي شما در مي گذرد.»[1]

در بهار سال 1980، پزشكان و اپيدميولوژيست هاي مراكز  پزشكي در لوس آنجلس،  سانفرانسيسكو، و نيويورك به مركز كنترل بيماريهاي (CDS) در آتلانتا 26 مورد ساركوم كاپوسي و 15 مورد پنوموني پنومويستين كاريني را در مردان هموسكشوئل جواني كه قبلا سالم بوده اند گزارش نمودند. از نقطه مطالعات ايمونولوژيك. كليه بيماران اختلال عميق در انفوسيت هاي وابسته به تيفوس را نشان مي دادند پس از تشخيص بيماري اوليه در اين مبتلايان عفونت هاي شديد فرصت طلب ديگري نيز به طور مكرر مشاهده گرديد.

بروز ساركوم كاپوسي، پنوموني پنومويستين كاريني و ديگر عفونت هاي سخت فرصت طلب در مردان هموكسكوئل جوان كه يك رويداد غيرمعمول تلقي گرديد، دست يابي به پاسخ فوري را براي ضعف سلامت عمومي طلب نمود. گزارشات اوليه از اين موارد در ماه ژوئن و جولاي 1981 انتشار يافت.

[1] . آيه 30 سوره شوري

مقدمه:

بيماري « نارسايي سيستم مصونيت بدن در مقابل ميكروبها» را در  زبان انگليسي به طور

خلاصه ايدز  مي گويند.

اما فرانسويها «سيدا» مي خوانند و در آفريقا «بيماري لاغر كننده» و مركز پيشگيري  و كنترل بيماريها در امريكا در انگلستان بيماري «ايدز» را چنين تعريف مي كنند:

سندرم نقصان اكتسابي «ايدز»

اكتسابي = يعني مادرزادي نيست

ايمني = نظام ايمني بدني

نقص = به خوبي كار نمي كند

عوارض= مجموعه علائم و عوارض

ايدز به عنوان يك بيماري كشنده با مختل ساختن سيستم دفاعي بدن آدمي را در رويارويي با انواع عفونت ها و سرطانها به آساني به كام مرگ مي كشاند. عامل اين بيماري ويروس به نام (H.I.V) است و در واقع ايدز را با مرحله نهايي آلودگي به اين ويروس يعني هنگامي كه نظام دفاعي بدن به اندازه اي ضعيف شود كه شخص به عفونت هاي فرصت طلب و يا سرطانهاي مختلف مبتلا شود در هنگام ورود ويروس مورد اشاره تا ظهور نشاني هاي بيماري ايدز ممكن است در اين مدت عامل انتقال بيماري به ديگران باشد. عوارض و عواقب اين ويروس مخرب و مهلك به همين جا ختم نمي‎شود: او بشريت و جامعه بشري را به دو پاره كرده است و از هر دو پاره قرباني مي گيرد، 1- مبتلايان 2- كساني كه هنوز مبتلا نشده اند. ترس از «ايدز» در ميان مردم به ويژه آمريكا ارتباطات مردم را به هم ريخته آنها مي ترسند با يكديگر دست بدهند. يا از ليوان هم آب بخورند، يا با خيال راحت به رستوران بروند يا به دندان پزشك مراجعه كنند. دندان پزشك ها هم مي ترسند. مبتلايان مطرود شده اند. هر جا كه ظاهر بشوند وحشت  و اضطراب مي آفرينند. «يكي از آنها (كن ميكز) بود. او كه مرگ را در برابر خود مي ديد از افكار عمومي تقاضا مي‎كند يا ايدزها انساني تر رفتار كنند و آنها را از خود طرد نكنند. او در سپتامبر 1986 مرد»

در سالهاي اخير كه به دنبال غفلت درازمدت، بشر با خطر جدي روبه رو گرديده و عليرغم به كارگيري تمام توان خود در اين رويارويي نه تنها به پيروزي نرسيده بلكه همچنان شاهد گسترش دامنه اين خطر در سراسر كره زمين است - انديشه در ريشه يابي ها و ماهيت و چگونگي شكل گيري و مهار كرده اين خطر يك ضرورت است  به همين سبب در زمان ما تقريبا در سراسر گيتي سازمانهاي گوناگون آموزشي و پژوهشي بخش بزرگي از توان خودش را در اين زمينه به خدمت گرفته اند. اما هنوز آدمي نتوانسته به اطمينان خاطر و آرامشي كه برخاسته از احساس امنيت در برابر تهاجم گسترده ويروس بيماري ايدز باشد داست يابد. درست است كه امروز تمام موارد ابتلاء به بيماري در بي بند  باري جنسي بالاترين سهم را در اين مصيبت بزرگ و جهانگير را دارد بعد او ريشه يابي ساير موارد نيز نشان مي‎دهد كه غالباً آغازگر ابتلاء همين تبعيت از هواي نفس و شكستن حريم امر و نهي الهي بوده تدريجا از طرق ديگر مثلا استفاده از فرآورده هاي خوني يا وسايل تزريقي مشترك و مانند اينها افراد بي گناهي را از پاي در آورده است.

طي مطالعات و تحقيقات بسيار وسيعي كه تا سال 1986 انجام يافته بود يافته هاي زير در مورد اين بيماري نوظهور يعني ايدز به دست آمد.

ايدز يك بيماري مسري است. راههاي سرايت آن از طريق مطالعات اپيدميولوژي تجربي كشف گرديد.

ايدز يك بيماري ويروس نوظهور است. مشخصات مولكولي ويروس به طور وسيله و م فصل مورد بررسي قرار گرفت و بسياري از مجهولات اين ويروس روشن شد.

آزمايشهاي دقيق سرولوژي، ايمونولوژي و بيولوژي مولكولي براي تشخيص آن به وجود آمد.

اعضاء سلولهاي هدف و همچنين بسياري از اثرات ايمونولوژيكي ويروس براي آنها شناخته شد.

فهرست مطالب:

براي انتقال عامل ايدز 5 اصل لازم است

عفونت با HIV داراي پنج مرحله

پيشگيري و كنترل

انحرافات اجتماعي

موضوعات اجتماعي مهم و اساسي

جنبه رواني ايدز

جنبه اجتماعي ايدز

دلايل عديده اي براي اضطراب اين بيماران

افسردگي در بيماران ايدز

مشاوره درباره عفونت HIV  و ايدز

مشاوره HIV / AIDS چيست؟

توزيع جغرافيايي آلودگي ايدز در نيمه دهه آخر قرن

ايدز در ايران

👇محصولات تصادفی👇

پیشینه تحقیقات داخلی وخارجی گیاهان کودسبز و عملکرد گیاه، نظام خاکورزی و خصوصیات خاک، تراکم گیاه، میز بررسی رده بندی گیاهان دو لپه پاورپوینت سیستم های پیشرفته الکترونیکی برای پایداری خودرو بررسی عمليات رواني پروپوزال تلفیق تکنیک تحلیل پوششی داده‌ها DEA با کارت امتیازی متوازن BSC برای ارزیابی و مقایسه عملکرد