👈 فروشگاه فایل 👉

ضرورت و منطق نياز به مطالعات تاريخ اسلام دو چيز است

ارتباط با ما

... دانلود ...

ضرورت و منطق نياز به مطالعات تاريخ اسلام دو چيز است

تحقیق ضرورت و منطق نياز به مطالعات تاريخ اسلام دو چيز است

 متشکل از 25 صفحه ، در قالب word  قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::

ضرورت و منطق نياز به مطالعات تاريخ اسلام دو چيز است:

1- هويت فردي و اجتماعي امروز هر يک از ما به عنوان مسلمان، ريشه در سنت و تاريخ گذشته دارد و ما براي شناخت هويت اسلامي خود به شناخت تاريخ و گذشته مسلمانان نياز مبرم داريم.

2- از آن رهگذر که بسياري از سنت هاي حاکم بر تاريخ ثابت و پايداراند، شناخت آينده در بسياري از موارد، با شناخت گذشته تحليل و تفسير مي شود.

بنابراين تاريخ همچون آينده اي است که در گذشته اتفاق افتاده و مي تواند درس آموز حال حاضر زندگي انسان باشد. تاريخ به تنهايي منبع مستقلي براي عبرت آموزي و انتخاب صحيح راه زندگي و تحصيل سعادت فردي و اجتماعي است.

در تاريخ و پيشينه زندگي انسان همه راه ها تجربه شده است و برآيند نيک و بد هر انتخابي به خوبي نمايان است، بنابراين آموزه هاي تاريخي مي تواند مانند مکتب کاملي هدايت گر انسان به سوي خير و نيکبختي باشند.

به طور کلي فايده مهمي که سير مطالعات تاريخي براي ما دارد، آشنايي با ديدگاه ها، درس آموزي از پيروزي ها و عبرت آموزي از ناکامي هاي گذشتگان است تا آن را فرا راه زندگي حال و آينده خود سازيم، آزموده را دوباره نيازماييم، خطاي گذشتگان را تکرار نکنيم و بهتر از گذشتگان انتخاب نماييم.

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مبانی آزادی وآزادگی انسان در اندیشه سیاسی امام علی علیه السلام گروه هاي مرجع در جامعه شناسي و روانشناسي اجتماعي چگونه با کودکم رفتار کنم موازیسازی الگوریتمهای تطبیق الگو و اجرای آن روی GPU لایه باز کارت ویزیت مخصوص برنامه نویسان